Połączenie dwóch mieszkań w bloku – jak to zrobić?

Zakup dwóch sąsiadujących ze sobą wnętrz w domku, nie oznacza, iż wolno je ze sobą swobodnie zespolić. Trzeba wcześniej uzyskać zgodę spółdzielni czy wspólnoty mieszkaniowej – informuje grupa agentów z Investdom.pl.

Połączenie mieszkań – jak się do tego zabrać?

Zestawienie ze sobą lokum w domu daje na zdobycie bardzo ważniejszej powierzchni mieszkalnej. Jednakże należałoby dowiedzieć się albo będzie ostatnie niezłe, również przed ich zakupem. Na początku trzeba wziąć stosowne zezwolenie na zintegrowanie ze sobą dwóch mieszkań. Istnieje ono rozpowszechniane w organizacji uchwały, gdyż chce zgody każdych organów zarządu. Zwykle konieczna stanowi podobnie zgoda współlokatorów, bo przebudowa przywiązuje się z ingerencją w branża wspólną budynku.

Przebudowa – co należy zrobić?

Połączenie dwóch mieszkań to wiadomo konieczność dokonania zmiany. W stosunku spośród tymże nieodzowne jest zezwolenie na sieć, co wydłuża czas robót. W tymże charakterze należy zwrócić właściwy projekt wraz z kompletem potrzebnych dokumentów m.in. planem projektów budowlanych i zdaniem, że dana nieruchomość przypisuje się do użytków budowlanych. Od razu dokładnie jest zwrócić zgodę spółdzielni czy grupy mieszkaniowej. To bardzo zmniejsza okres oczekiwania na uzyskanie dania na budowę. Rzecz można nawiązać dopiero uzyskaniu pozwolenia oraz zgłoszeniu do ludzkiego urzędu, początku prac budowlanych.

Dla tych, którzy pragną większą odległość użytkową mieszkania polecamy większe nieruchomości Opole jest aglomeracją, gdzie poznaje się wiele tego typu nieruchomości do nabycia.